Velluto Gelato este o catifea extravagantă, cu un luciu discret și un efect de ape elegante, obținut printr-o combinație rafinată de bumbac și poliester. Disponibilă într-o paletă vibrantă de culori – de la tonuri aprinse până la nuanțe pudrate, această țesătură evocă farmecul sofisticat al anilor 1920.
Cu o rezistență ridicată de 40.000 Martindale, este ideală atât pentru draperii bogate și somptuoase, cât și pentru tapițarea pieselor de mobilier, aducând un plus de rafinament oricărui interior.
✔️ Compoziție: 65% poliester, 35% bumbac ✔️ Textură: catifea cu efect de ape ✔️ Paletă cromatică: aprinsă & pudrată ✔️ Utilizare: draperii, tapițerie, perne decorative ✔️ Durabilitate: 40.000 Martindale
Transformă orice spațiu într-un decor cu accente Art Deco, plin de eleganță și personalitate.